До подобро здравје

Светлана & Елизабета - независни претставници на Green Master (Македонија и Србија)

 

Добредојдовте на нашиот веб-сајт каде ќе добиете повеќе информации и новости за производите, како да го сочувате и подобрите Вашето здравје, да останете витки, млади, убави и да живеете во благосостојба.

Компанијата Green Master Ви нуди разновидни производи поделени во четири главни групи :
- производи за нега и убавина - производи за дом - производи за здравје - накит

Располага со висококвалитетни производи од реномирани фирми од светот: Magnetix, Deep Ayurveda, Vitar, UB Perfumes, Equilibra, Sanct Bernhard, Stoneline, Dafi, Bionur, Bielenda, Elfa Pharm, Green Pharmacy, Stolz, VB Colagenna, Victoria Bells, Dr. Nature, Pharmacy Laboratories, Wellos Korea и др.

Секој производ кој што Ви го нудиме претставува симбол за квалитет, напредна технологија на производство, докажани резултати и сето тоа по достапни цени.

Не се двоумете и искористете ја можноста да уживате во квалитетот и фантастичните резултати кои што ќе ги постигнете со употребата на нашите производи.

Bielenda

 

Апсолутен лидер во производството на професионална козметика во Полска. Козметичките производи на компанијата се распространети во повеќе од 28 држави. Производите се создаваат од вредните раце на професионалниот тим на компанијата и секогаш се најиновативните во областа на козметичките производи. Компанијата употребува само најквалитетни состојки од сертифицирани фарми, а патентираните формули гарантираат ефект кој е докажан преку многубројни спроведени тестови од различни групи на корисници.

 

Bielenda
Carbo Detox
Lift
Neuro Collagen
Neuro Hyaluron
Youth Therapy
Botanic Formula
Cloud Mask
Crazy Mask
Juicy Jelly Mask
Crazy Kiss
Glow Essence
Tropic Vibes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elfa PharmElfa Pharm e најбрзо развивачка компанија во Полска, која што нуди иновативни козметички линии како што се Green Pharmacy, Vis Plantis, O'Herbal, Pharma Care, Dr.Sante, Fresh Juice и Intesive Hair Therapy. Козметичките линии во себе ги

обединуваат најновите постигнувања во областа на козметологијата со вековните традиции на билните лековити рецепти и незаменливите квалитети на природните растителни состојки. Повеќето козметички производи не содржат SLS, SLES, вештачки бои и парабени и се поделени во неколку категории: нега на коса, нега на лице, нега на тело, нега на раце, нега на стопала и интимна нега.

 

 

Green Pharmacy
Vis Plantis
O'Herbal
Dr. Sante
Fresh Juice
Intensive Hair Therapy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wellos Korea

 


Wellos е корејска компанија која повеќе од една декада е посветена во детално истражување на пазарот и производните технологии, за да може на своите ценети клиенти да им понуди безбедни, уникатни, еколошки и висококвалитетни производи кои се совршен спој на науката и природата. Во повеќето производи употребуваат своја патентирана висококвалитетна керамика. Во своите производи Wellos ги интегрира најновите и најефикасните научни и технолошки достигнувања создавајќи производи кои ќе придонесат кон подобро здравје на луѓето и ќе допринесат за почиста животна средина.


Самото име на компанијата Wellos е добиено со комбинирање на зборовите, Wellbeing, што значи благосостојба, среќно и удобно живеење преку хармонијата на телото и умот, и Lohas, што значи водење на еколошки живот со цел спречување на загадувањето на животната средина и уништување на екосистемот . Компанијата се фокусира на развој на материјали и производи наменети за сите оние кои сакаат да водат еко-пријателски начин на живот.


 


Wellos Korea

 

 

 

 

 

Dr. Nature


Dr.Nature е марка која во себе спојува неколку производни серии, кои содржат веќе докажани природни биолошко-активни компоненти кои со задоволство ги употребуваат стотици илјади задоволни клиенти на Green Master насекаде во светот. Производите на  Dr.Nature се високо ефикасни, гарантираат брзи резултати, исклучителен квалитет и долготраен ефект. Овозможуваат брза и сигурна подршка на организмот во постигнување на баланс и хармонија со природата.

 

Dr. Nature турмалинска серија

 

 

 

 

 

Equilibra


 

Equilibra е италијанска компанија, апсолутен лидер на италијанскиот пазар за додатоци во исхрана и природна козметика со 30 годишно искуство. Козметичките производи се со висока концентрација на Алое Вера сертифицирани по IASC. Производите се произведени по формули кои гарантираат висока толерантност, со природни состојки, без SLS, SLES, парабени и алергени. Сите производи се дерматолошки тестирани!

 

 

Equilibra козметика

Love's Nature - природна декоративна козметика

 

 

 

 

 

 

Sanct Bernhard


Куќата на билките Sanct Bernhard е германска компанија со преку 100 годишно искуство во создавање и понуда на биолошко активни додатоци во исхраната во согласност со сите пропишани меѓународни стандарди за квалитет. Исто така има и козметичка линија со висококвалитетни природни креми.

 

Sanct Bernhard

 

 

 

 

 

Victoria Bell's

 


Магнетните алки Victoria Bell's ги обединуваат убавината со природниот копнеж на човекот за подобро здравје. Интересни дизајнерски решенија изработени од медицински челик збогатени со 5 елементи: магнети, инфрацрвени зраци, негативни јони, турмалин и германиум.

 

 

VB Cristal Deodorant

Victoria Bell's магнетни алки

 

 

 

 

 

Shuya

 

 

Иновативни хигиенски влошки Shuya со активен кислород, негативни јони и инфрацрвени зраци.

 

Shuya хигиенски влошки

 

 

 

 

Dafi

 

 

 

Dafi – бокалите и филтерите за прочистување на вода претставуваат спој на современи технологии и модерен дизајн на полската компанија Formaster кои идеално се вклопуваат во секоја кујна

 

 

 

 

Dafi бокали и филтри

Dafi шишенца и филтри

 

 

 

 

 

Green Master


Компанијата е основана во 1998 година во Софија. На самиот почеток започнала со производство и продажба на иновативни технички производи за домаќинство. Таа денес го прошири својот асортиман и успешно нуди најбогата палета на разни производи за здравје, убавина, чистота и дом.
Благодарение на својот тим од професионалци во областа на иновативните технологии, медицината, фармацијата, козметологијата и маркетингот, како и соработката со разни производители и специјалисти од Бугарија, Европа и целиот свет, Грин Мастер успеа да создаде и има десетици брендови, што станаа симбол за висок квалитет.

 

Green Master иновации

Green Master бамбусови чорапи

Green Master бамбусови крпи

Green Master Merino Home Line
Dr. Silver пасти и четкици за заби

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Urban Behaviour

 

 

Серијата Urban Behaviour е создадена од тим од најдобрите француски создавачи на парфими. Таа го обединува духот на динамичниот градски начин на живеење и е создадена за луѓе кои  имаат динамично темпо на живот.
Колекцијата Urban Behaviour е создадена со потреба да обезбеди 12 часовно дејство на мирисните ноти на парфемите. Таа е претставена во специјално развиен атрактивен дизајн и достига до вас со исклучително висок квалитет и атрактивни цени!
Парфемските композиции на Urban Behaviour Premium Collection имаат висока концентрација на парфемско масло, со обезбедено 12-часовно дејство.

 

 

UB - женски и машки парфеми

 

 

 

 

Ferdinad Emerchaimer


Сите производи од марката ENZBORN® се тестирани и оценети со ознаката "sehr gut" (многу добар)  од акредитираната германска институција Dermatest®, која што тестира различни производи и работи во согласнот со DIN стандардите, строгите барања на сертификатот TÜV Rheinland , како и во согласност со ISO 9001: 2008 сертификатот за квалитет. Оценката означува дека станува збор за серија на производи со потврден највисок квалитет.

 

ENZBORN

 

 

 

 

VB Collagena clinic & Aloe professional

 
Професионална козметика со патентиран биолошки активен комплекс

 

 

 

VB Collagena Clinic &
Aloe Professional

 

 

 

 

 

Средства за хигиена во домот - Bionur и др.

 


Bionur – револуционерни еколошки средства за чистење кои се први во Европа со еко ознака од страна на Европската Унија, која гарантира за квалитетот и безбедноста на производите.

 

 

BIONUR и други

 

 

 

 

Stolz


Уште една германска компанија помеѓу партнерите на Green Master со повеќе од 60 години искуство во духот на „Традиција и квалитет- оригинални рецепти“. Можете да уживате во германскиот квалитет и да и обезбедите бепрекорна нега на Вашата кожа. Внимателно одбраните производи за лице и тело се во големи пакувања, со висока биолошка активност и брз ефект по фантастично примамливи цени.

 

STOLZ

 

 

 

 

Stoneline

 


Садови за готвење со камена подлога.

 

 

 

Садови за готвење со камена подлога

 

 

 

 

 

Разни производи

 

Разни производи

 

 

Март 2020

Светлана & Елизабета

ПОРАЧКИ - link

 

Светлана Стајиќ
независен претставник на Green Master
VIP број 60676
моб. +389 (0)70 918 415, 075 522 181, 078 610 785
Skype: zdravje_ubavina
E-mail:  ss.greenmaster@gmail.com


Елизабета Стајиќ
независен претставник на Green Master
VIP број 60675
моб. +389 (0)70 918 448,  075 753 057
Skype: zdravje.ubavina 
E-mail:  es.greenmaster@gmail.com

Поле на интерес - Здравје, Убавина, Сјај, Дом

 

 

This template downloaded form free website templates